Patrik NacherEkonom a mediální poradce, od října 2017 poslanec Poslanecké sněmovny PČR, od roku 2014 zastupitel hlavního města Prahy, nestraník za hnutí ANO 2011. Známým se stal především jako bojovník proti různým bankovním poplatkům, pravidelně pořádá veřejnou anketu Nejabsurdnější bankovní poplatek.

Absolvoval Bankovní institut, obor Bankovní manažer (2006). V letech 1996 až 2004 pracoval v různých tiskových a mediálních pozicích ODS a později Unii svobody. V tomto období se také podílel na volebních kampaních do Poslanecké sněmovny, Senátu a do krajských zastupitelstev. Později si založil mediální a PR společnost Digitaiment, kterou angažoval např. ve prospěch Národní rady osob se zdravotním postižením.

Podílí se na různých projektech ke zvyšování finanční gramotnosti českých spotřebitelů, například na televizním pořadu České televize Suma sumárum aneb kde jsou mé peníze, na několika hraných dílech o finanční osvětě pro Černé ovce České televize (tři série po 13 dílech) či pořadu Prima rádce pro portál iPrima.cz (FTV Prima).

V roce 2015 vydal popularizační publikaci Konec finančních negramotů v Čechách. V roce 2018 vydal svou druhou knihu Šílenosti doby korektní.

Partneři akce