Marek AmbrožMarek Ambrož má právnické vzdělání a od roku 2000 se systematicky věnuje řízení rizik a vymáhání pohledávek. Ihned po privatizaci České spořitelny se ujímá vedení správy rizikových retailových pohledávek a následně celou oblast kompletně reorganizuje včetně vymáhacích procesů, zdrojů a infrastruktury.

V roce 2006 se stěhuje do Rumunska, kde v největší rumunské bance Banca Comerciala Romana zakládá divizi Retail Risk Management, která kromě klasického řízení úvěrových rizik zajišťuje i pozdní vymáhání pohledávek. V začínající době krize řídí i dceřinnou společnost banky, která se zaobírá řešením problematických zajištěných úvěrů.

Od roku 2010 je ředitelem nově vytvořeného útvaru Restrukturalizace a vymáhání ve Slovenské spořitelně, do jehož gesce spadá kromě pozdního vymáhání pohledávek v retailu i kolateral management a zejména korporátní workout.

V roce 2015 se vrací zpět do České spořitelny, kde v současné době vede útvar Restrukturalizace a vymáhání retail.

Marek Ambrož je častým přednášejícím na mezinárodních konferencích, a to např.:  Collections SR, Bratislava, 2012; Workout & Restructuring, Vídeň, 2013; Bank Debt Management, Moskva, 2014; Collection Outsourcing & Debt Selling, Amsterodam, 2014; NPL Management 2017 Frankfurt, Debt Collections & Sales 2018 Praha

Od léta 2021 je jedním z poradců Evropské komise pro otázky Non Performing Loans.

Partneři akce